Uzun Süre ızin Yok

Pazar, 24 Mayıs 2009 tarihinde oluşturuldu

23 Nisan, 1 Mayıs, 19 mayıs ve hemen ardından 3 günlük yıllık izin... Son bir aydır hep bir tatil, dinlenme beklentisi içindeydim. Güzel oluyordu haftada 4 gün mesai yapmak :) Gerçi tatil olarak nitelendirdiğim tüm günler işle güçle geçti. Mayıs ayı ilerledikçe biran önce yıllık iznimin gelmesini istiyordum. Kendimi çok yorgun hissediyordum. Geçen haftasonunda hemen tatil moduna girdim. Fakat pazartesi işe gidince biran için moddan çıktım. ızin için fazla planım yoktu gerçi. önceleri taa aylar öncesinden plan yapardım bu sefer olmadı. Bu izinde hedefim dinlenmek ve mesai saatlerinin yoğunluğundan dolayı yapamadıklarımı gerçekleştirmekti.

Tatilin yarısını adana'da geçirdim. Adana'ya da epeydir gitmiyordum. Güzel vakit geçirdim. Uyumayı özlemişim bolbol uyudum. Aylardır ihmal ettiğim ve korktuğum dişçi olayını gerçekleştirdim. Bilgisayarda epeydir takip edemediğim forumları takip ettim...

Lost'ları gecikmeli de olsa takip etmekteyim. ızinde son 5 bölümünü birden seyrederek sezon tatiline girdim :)) Eskisi kadar heyecan vermiyor, olayların bilimkurguya kayması sonucu eskiden aldığım zevki alamamaya başladım. Ama son 2 bölüm tekrar heyacan katmaya başladı gibi. 2010 Ocağı beklemekteyiz.

ıznimde Hacettepe Bahar şenliklerine gidemediğim için çok üzülmüştüm. Program hem çok güzeldi hem de uzun zamandır beytepeye uğramıyordum. şenlikler güzel geçmiş geçmesine de, eski havası kaybolmuş. bunu epey kişiden duydum. Beytepe çok kalabalık olmuş, özellikle şenliklerde. Dışarıdan gelen, girip-çıkan çok fazla kişi varmış. Kampüs sadeliğini kaybetmiş. Gerek kılık kıyafetler, gerek davranışlar, gerek okula giriş çıkış yapan araçlar atmosferi bozmuş. Sosyete havası katmış. Arkadaşlarım çok yabancılık çekmişler. Hatta bazıları gördüklerine inanamamış. Hiçbirşey eskisi gibi olmuyor, eskisi gibi kalmıyor tabiki. Herşey yaşandığı an güzeldir. Anıları tazelemek imkansız... En basitinden aynı atmosferi birkez daha oluşturmak imkansız.

Evet izni de yedim bitirdim. Artık önümde iple çekeceğim bir izin bulunmuyor maalesef. Sıcaklar geç geldi ama bastırarak geldi. ış zaten bunaltıcı. bir de bu bunaltıcı havalar da işe gitmek daha da sıkıcı ve zor olacak...

Gösterim: 1032