Farklı Bir Yıl 2016

Pazartesi, 23 Ocak 2017 tarihinde oluşturuldu

Hiç tarzım değildir, yılsonu yazılarını sonraki ayın sonuna sarkıtmak. Elde olmayan teknik problemlerden ötürü gorkem.gozukeles.net 'in 11.yılında ilk defa gecikmeli olarak önceki yıla güle güle yeni yıla merhaba diyoruz.

Öncelikle yaşanılan teknik probleme kısaca açıklık getireyim. Kasım ayında sayfamız hacklenmiş. Sanki hergün binlerce ziyaretçi geliyor ya, gelmiş beni bulmuş elin japonu. Sayfa temizliği epey uzun sürdü tabi. Tüm arama motorlarına kadar sızmış. Sonrasında hosting firmamız çakallık yapmaya başladı. Hostmonster tüm alan adımızda zararlı dosya olduğunu belirterek sayfalarımızın tamamını kapattı. Tabi yıllık yenilememizi yaptıktan hemen sonra. Dip kapı temizlik yaptık, bu süreçte hiç akılda yokken sayfayı yeniden tasarlamak gerekti, ve karşınızda sayfımızdın 3.versiyonu. Umarım beğenilmiştir.

Devamını oku: Farklı Bir Yıl 2016

Yeni Başlangıç, Yeni Hayat

Pazar, 29 Mayıs 2016 tarihinde oluşturuldu

erz1

 Uzun zamandır, yazılarımda hayatın standart bir hal aldığını belirterek, rutin geçen günlerde anlatacak farklı birşey olmadığını belirtiyordum... Uzun süreli görünmemenin sebebi var. Uzun süredir standart olarak devam eden hayatımızın büyük bir değişim sürecine girmesi ve yeni bir düzen kurmaya başlamamız. Evet radikal bir değişiklik yaptık, hayatımıza bir süre Erzurum'da devam ettirmeye karar verdik. 

 

Devamını oku: Yeni Başlangıç, Yeni Hayat

2015in İlk İzni

Pazar, 17 Mayıs 2015 tarihinde oluşturuldu

Rutine binen iş hayatında insanlar sadece tatil ve bazen hafta sonları farklı şeyler yaşıyabiliyorlar.Benim de hafta sonları genelde rutine bindiği için sadece tatillerde anlatmaya konu olabilecek anlar yaşayabiliyorum. Yaz tatilinden bu yana hiç izne ayrılmadığım gibi, hiç 3-4 günlük resmi tatil de denk gelmemişti. Ve en önemlisi istanbulla arayı epey açmıştık bu sefer. İçeride de epey izin birikince 1 haftalık izinde hem Ankara hem İstanbul yapalım dedik. 3 ay önce yaptığımı plan benim için aksaklıkla başladı. İzin tarihine toplantı denk gelince 1 günümü toplantıya ayırmak zorunda kaldım. Önce istanbula günübirlik gittim ve aynı gün akşam ankaraya geçerek tatile başladım...

Devamını oku: 2015in İlk İzni

İyi Gezdik

Çarşamba, 14 Ekim 2015 tarihinde oluşturuldu

Bu yaz bizlere göre çok farklı ve güzel bir tatil yaptık. Anlatacak, yazacak o kadar çok şey vardı ki... Hep beraber yazalım dedim olmadı... Sonra Tuğba aldı eline klavyeyi başladı yazmaya, yazdı yazdı yazdı... Hiç bir detayı atlamadan yazmış... Haydi hep birlikte o anları yeniden yaşayalım

Devamını oku: İyi Gezdik

Aralıktan Ocağa

Cuma, 09 Ocak 2015 tarihinde oluşturuldu

Bir yılı daha geride bıraktık. Düşününce hem hızlı hem de yavaş geçti. Çok dalgalı, üzüntü-sevinçli anlarla dolu bir yıldı. Aralık aylarını oldum olası hiç sevmem. Karanlık, bunaltıcı bir aydır benim için. Belki de kötü anıları bünyesinde barındırdığı içindir. Bu yıl da aralık ayının sonuna gelirken tayin oldum. Ankara'dan ilk döndüğümde başladığım yere Çarşıya tayin oldum.
Tam da başka beklentilerin olduğu bir zaman diliminde beklenmedik bir değişiklikti benim için. Tam 5 yılın sonunda yer değiştirmek kolay değil, akıllarda başka planların da olması daha da zorlaştırıyor durumu. Hayal edilen İstiklal Caddesi, gerçekte olan Çakmak caddesi... Hayal edilen Boğaziçi Köprüsü gerçekte olan Taşköprünün karşı tarafı... Yani bu yıl da aralık geleneği bozulmadı benim için.
Yine 9 yıl önceydi gorkem.gozukeles.net hayata geçeli. İlk defa bu yıl pasta üfletmedim nedendir bilmem...