Yeni Başlangıç, Yeni Hayat

Pazar, 29 Mayıs 2016 tarihinde oluşturuldu

erz1

 Uzun zamandır, yazılarımda hayatın standart bir hal aldığını belirterek, rutin geçen günlerde anlatacak farklı birşey olmadığını belirtiyordum... Uzun süreli görünmemenin sebebi var. Uzun süredir standart olarak devam eden hayatımızın büyük bir değişim sürecine girmesi ve yeni bir düzen kurmaya başlamamız. Evet radikal bir değişiklik yaptık, hayatımıza bir süre Erzurum'da devam ettirmeye karar verdik. 

 

Değişim kararını vermemiz elbette kolay olmadı. Alıştığın şehirden, kendimize göre dekore ettiğimiz evimizden, dostlarla birlikte kurduğumuz ortamdan ayrılma kararı almak elbette hiç kolay olmadı. Fakat birşeyleri elde etmek için mutlaka fedakarlık yapmak, birşeylerden vazgeçmek gerekiyordu. Bilindiği üzere 2010yılından bu yana Adana'da görev yaptım. Bu süre zarfında 2 terfi aldım ve geçtiğimiz yıl yönetici havuzuna dahil oldum. Tabi kadro sayısının kısıtlı olması bundan sonraki süreci belirsiz bir hale getiriyordu. Olayın diğer boyutu ise eşimin uzun süredir terfi için Adana'da kadro beklemesi... Her iki durumun doğal sonucu olarak ikimiz için ortak şehir bulmak oldukça zordu. Ta ki aniden Erzurum gündeme gelene kadar. İlk başta bu fırsatı görmezden gelmiş olsak da çok kısa sürede hemen artılarını eksilerini teker teker masaya yatırdık. Tabiki karar vermek kolay olmadı, oldukça zor bir karardı. Fakat hızlı karar verdik ve süreci ilerletmeye karar verdik. Farklı bir kadro, farklı bir görev, 9 yıllık şubecilikten sonra merkez biriminde görev alma ve tabiki en önemlisi şehir değişimi. Yaklaşık 35 günlük süreç 20 mart itibariyle benim için sonuçlandı ve Erzuruma geldim. Uçağın alçalmaya başlaması tekerlerinin hiç görmediğim bilmediğin fakat bundan sonra hayatını devam ettireceğin bir şehre değmesi. Hepsi farklı bir duyguydu. Öncelike yeni göreve sonrasında şehre adaptasyon süreci devam ederken 15 nisanda duygu yüklü vedalaşmalarla ayrılık vakti gelmişti. Sabah 6da gözünü açtığın şehirden ayrılarak akşam üzeri yeni bir yaşama merhaba diyerek yeni evimize geldik...

Yeni hayatımızdan birinci ayımızı geride bırakırken, gün içerisindeki yoğunluktan farklı bir şehirde olduğunu hissetmiyor insan. İşyerimizdeki yoğunluk hafta içlerimizi tamamen doldururken haftasonlarımızı da dolduracak bir aktivite mutlaka buluyoruz. Tabiki imkanlar Adana'daki gibi değil, fakat her türlü ihtiyacımız az seçeneklerle karşılanabilecek düzeyde. Tek eksikliğini duyduğumuz Sanalmarket'in olmaması. Büyük acılar :) Tabiki hiç birşey geride bıraktıklarımızın yerini tutamaz.

Ülkemizin en soğuk yerlerinden olarak nitelendirilen Erzurum'dan şimdilik bu kadar... Mayısın sonu gelmiş ben halen eşofman giyiyorum, nisanda kar yağıdı. Derece 10un altını gösteriyor. Fakat iliklerimize kadar üşümedik henüz, gerçi kışını daha görmedik. Gezip görüp tattıkça sizler için en iyiler yazısını elbette yazacağım :)

erz2

erz1

Gösterim: 1908