Tarsus Mekanları

Salı, 17 Haziran 2008 tarihinde oluşturuldu

 Bu aralar Tarsus-Mersin-Adana bölgesinde mekanları denemekteyim :) Fakat bu sefer eller havaya olmadan yenip içilecek ve elbette muhabbet edilecek mekanları gezmekteyiz. Tarsus'ta bu tür mekanlar çok sayıda. ünlü Tavukçu Yıldırımlar, Mobil Restoran, pirzolacı Kanal restoran. Hepsini bizzat test ettik :) Biraz ayrıntılı olarak mekanları tanıtalım... En sona paso çıkarttığımız Mobil'i bırakacağım.

Yıldırımlar; gazetelere konu olmuş piliç çeşitleriyle ünlü toplam 3 ayrı yeri olan Türkiye'nin en iyi 6. tavukçusu. Mekan ortam olarak aile yeri. Yani meyhane gibi bir havası yok. Servis gayet hızlı, rakının yanında mezeler özellikle güveçte humus epey başarılı. Fiyatlama ise normal. Herşeyin fiyatı belli.
Kanal lokantası Ankara yolu üzerinde salaş bir yere konuşlanmış bir mekan. Masalar, tabak çanaklar gayet basit. Hatta yanan mangalı bile müşteriler çok rahatlıkla görebiliyor. Dışardan bakan namını bilmeyen kolay kolay içeri girmez. Fakat pirzolası o kadar lezzetliki lokum gibi gidiyor gerçekten :) yanında da süper salatası, süzme yoğurdu, ezmesi ve yemekten sonrası için ikram edilen mevsimlik meyveler veya ballı bademli meyvelere diyecek birşey yok. Mide bakımından herşey süper. Servise gelince orası muamma bazen hızlı bazen yavaş. Hesap da aynı şekilde. Menü veya fiyat listesi gibi birşey olmadığı için servis hızında olduğu gibi hesap da garsonların (gerçi 2 kişi filan çalışıyor) keyfine bağlı. Hele bir de yabancı plakayla gittiyseniz ;)

En son olarak son 1 ayda abonman kartı çıkardığımız Mobil Restoran.  Tarsus'un hemen çıkışında yeni halin yanında adını aldığı eskiden Mobil olan şuan BP olan petrol istasyonunun içinde. Masaların havuz başında ve ağaçların altında olması çok güzel. Mezeleri çok güzel. özellikle Alinazikleri çok güzel. şef garsonumuz Hasan Abi leb demeden leblebiyi anlıyor ve bir dediğimizi iki etmiyor sağolsun. ıncecik bol susamlı ateş gibi pideyi 2 hatta 1 kişi çok rahatlıkla bitirebilir :) Yemekleri, özellikle fırın yemekleri ve saç kavurmaları çok güzel. Tek kötü tarafı servisin çook yavaş olması. Yemekler en erken 1 saatte geliyor :) Buranın da tek kusuru bu. Hasan Abi 1 Numara, Süleyman Abi 1 numara. Her iki resim de mobildeki farklı iki akşama ait.:)

 

 

Biraz daha gezdikten sonra da öncelikle mevsim dolayısıyla Mersin mekanlarını anlatacağım. Tabi gezebilirsek :))

Bu arada gezme tozma konulu bir yazı oldu. ış bıraktığım gibi. Yine yoğun... 1. yarının sonuna geliyoruz. Devre sonuna 10 gün kaldı. Temmuz başına kadar yoğunluk tempo her geçen gün artacak. Merkez bankası da dün zaten faizleri arttırdı. Mevduatı olan mudiler de çok seviniyor... ülke göçüyor herkes 1 puan fazla alacak diye seviniyor... Sonumuz hayrola...
 
 

 

 

 

Gösterim: 5526