Acelem Yok Hedefim Sağlam...

Pazar, 28 Haziran 2009 tarihinde oluşturuldu

Yine her zamanki gibi çok klasik bir giriş olacak. ışte yoğundum, çok ihmal ettim fırsat bulamıyordum vs vs. :) Her zaman olduğu gibi gerçekten yoğundum. Mersinden geldiğimden beri biriken, gündelik ve zamanı gelen işleri yetiştirmekle uğraşıyorum. Bizim Tarsus'ta da işler gün ışığına göre odaklı olduğundan kış aylarında saat 4ten sonra müşteri gelmezken yaz aylarında 6ya kadar konuğumuz olurlar. Durum böyle olunca biz de ancak 8den sonra günlük işlerimizi bitirebiliyoruz... Bu haftasonu sadece ev odaklı bir plan yaptım kendime. Bu planı uygulamış olmamın verdiği huzur ile, acelem yok hedefim sağlam, içerim ben bu akşam...

Fiziken yorgunluk pek problem değil, 1 saat fazladan yatarsın kendine gelirsin. Ama insanın ruhu yorulmuşsa, bazı şeyleri kaldırmaz hale geldiyse kendini çok yorgun hissediyor ve herşey uzaklaşıp kendini kısa bir süreliğine de olsa soyutlamak istiyor. Bu aralar msn e de not düştüğüm iki şarkı var. ıkisi de yeni türkü parçası.

Ya dışındasındır çemberin
Ya da içinde yer alacaksın
Kendin içindeyken, kafan dışındaysa ...

Tam çemberin içindemiyim dışındamıyım diye düşünürken birden farkediyorum ki bu çember aslında bir maskeli balo;

tak etti canıma bu maskeli balo
bu maskeli balo ve onun sahte yüzleri...

Aslında çok uzun zamandır maskeli balonun tam ortasındayım. Ara ara bu durumu takıp geriliyordum. Herhalde şimdi de o durumdayım. Hani insana ara ara gelirler ya, şuanda da bana gelmişler. Ama bu sefer fazla geldiler gibi :) Hakkettiğini alamamak, başkaları tarafından ezilmeye çalışılması, boş sözler sarfedilmesi, aptalca tartışmalar... Bütün bunların bir araya gelmesi içinde bulunduğum ortamın gerçeklerinin farkına varmamı resmen tetikliyor. Bu aralar bana geldiler ya, yakında da giderler :) Alıştık artık...
Hep böyle devam edecek değil ya, er ya da geç bazı şeyler değişecek. Yani öyle temenni ediyorum. Herkeste bu tarz sorunlar var. Nietzsche'nin dediği gibi "Kaderini sev, belki seninki en iyisidir"Epeydir Ankara'ya gidemiyorum. Ankara'yı özledim harbiden. Ama eskisi kadar sık gidemeyeceğim kesin. Bakalım ne zaman gidebileceğim. şimdi Ankara akşamları başkadır. Serin serin sakaryada bira-patates yapmak gibisi var mı yol kenarında :)

Yaz şarkıları çıkmaya başladı. Daha pek dillere dolanan bir şarkıya denk gelmedim. Ama Yüksek Sadakat'ın şarkısı hoşuma gitti.

haydi gel
haydi gel içelim
derdini al da gel
haydi gel içelim
bu evrende bir tozsun
tarih seni unutsun
haydi gel içelim

topla da gel
haydi gel içelim
hepsini al da gel
haydi gel içelim
mazi kalbinde yaraysa
unut artık ne varsa
haydi gel içelim
yerlere düşelim


....

Gösterim: 1468