Mart Ayı Bitmeden

Cumartesi, 26 Mart 2011 tarihinde oluşturuldu

Ben de sizler gibi merak ettim, acaba Görkem de mi vazgeçti sayfasından, her geçen gün yazılar arasındaki zaman farkı artıyor, ve çok ihmal ediliyor. Maalesef artık eskisi gibi yazamıyorum, her zaman niyetleniyorum fakat bir türlü geçemedim klavyenin başına. Geçen 2 aylık süreçte yağmurlar yağıdı, kış oldu bitti, güneş açtı günler uzadı derken 2 ay geçiverdi. çok klasik ve sıkıcı bir giriş oldu değil mi :) 2 ayda hem çok şey oldu, hem hiçbirşey olmadı, tek olan çok yoğun ve hızlı geçiyor günler. Mart ayının son haftasonundan merhaba... :)

Geçen 2 aylık süreçte hep hayalini kurduğum yoğun çalışma temposunun normale dönmesi yine gerçekleşmedi. 2011e hızlı girdik, şubat ayı  normale göre çok durgun geçti, mart ayı yine yukarı yönlü bir iş yoğunluğu ile devam etti. Piyasalardaki belirsizlik, yatırımların azlığı, paranın maliyetinin artması; bütün bunların hepsine rağmen insanlardaki kredi ihtiyacı dur durak bilmiyor. Bankalar bu kadar düşük faiz uygulamaya devam ederse sonu ne olur, sonunu herkes biliyor fakat arz bir türlü durdurulamıyor. Bankalar arasındaki rekabet de müşteriye yarıyor, rekabetten kaynaklı karsız verilen kredilerin acısı da personelden çıkıyor. Baskılar artıyor, hergün yeni bir kural hergün yeni bir ürün, hergün yeni bir uygulama ve satış. Sonuç artan bir baskı. ışib yukarıdan gelen baskı boyutunun  yanı sıra; müşteriler ile yaşanılanlar, ilişkiler, gerginlikler ve kavgalar boyutu var. Hergün farklı bir tip farklı bir olay. Bu arada geçtiğimiz ay karar verdiğin bir yazıya çok yakında başlamayı düşünüyorum. Başlık: Müşteri Tipleri :) tek tek müşteri profillerini değerlendirmeyi düşünüyorum.


Geçen 2 aylık süreçte bir de bilgisayarsız geçirdiğim günler oldu. Laptop arıza yaptı, yapmak için 4-5 gün uğraştım fakat problem tahmin ettiğim gibi donanımsal çıktı. Servise izmire gitti geldi, laptopa kavuşunca prograların kurulması filan günler aldı. Günler aldı dediğime bakmayın, akşam 11 de oturunca olacağı bu :)

Geçtiğimiz hafta uzun zamandır üzerimde yük olan ve en son vergi dairesinden gelen ödeme emri ile tutuşmama sebep olan öğrenim ve katkı kredisi ödemesi. Geri ödeme tutarlarının geçmişte bana yüksek gelmesi sebebiyle ödeyememiştim, artan gecikme faizleri de ödememem için beni tahrik etti. Torba yasa çıktı ve bir daha vergi dairesi ile uğraşmamak için peşin ödeme yaptım. Kredi yurtların bana ödedidiği tutar 4500-tl, asıl geri ödeme borcm 6100-tl, gecikme faizli hali 9500-tl, 7100-tl ye borç kapandı. Yorum sizin, affa rağmen ne kadar faiz ödeniyor. Ve aftan en çok kyk borcu olanlar faydalanıyormuş, anlayacağını af birazcık balon :)

Bu arada sık sık inşaat gezer olduk. Yeni evin inşaat ziyaretlerini daha az yapsak, sonraki gidişlerde daha fazla ilerleme görmüş olacağız... Taşınma süresine az kaldı, bu olay gözümde çok büyüyor.


2011 yılında başladığımız How I meet your mother da 5 sezonu sağ salim bitirdik, halen piyasada anne yok. Bekliyorum 6.sezon da yayınlasın onu da 3 günde bitirelim. Hepsi birbirinden tipitip manyak insanlar. Ama güldürüyorlar.

Herkes bilir, önceden her hafta kendi ellerimde fırçası köpüksüz arabamı kendim yıkardım. Artık bu işi yapacak ne ortam var, ne mekan, ne vakit. Arabam kirlilik konusunda rekora koşuyor. Haftalardır yıkatamadım bir türlü. Bugün de yıkatamadım, takıntı oldu artık bende... :(


Ben de normal bloglarda olduğu gibi yaşadığım deneyimleri, gezdiğim tozduğum yerleri anlatmak paylaşmak isterim, ama maalesef uzun süredir malzeme çıkmıyor. Malzeme çıkması için ortam yaratamıyorum desem daha doğru olur. Umarım mayıs ayından eskiden olduğu gibi yazmaya devam edeceğim... Bu hafta bir 3 ayı daha kapatıyoruz, yılın ilk devresi bitiyor...

Gösterim: 1250