Sessiz...Sakin...Hareketli

Pazartesi, 25 Şubat 2013 tarihinde oluşturuldu

 En son sayfamızın doğum gününde birşeyler karalamışım. Sessiz sedasız 2012yi bitirdik 2013e geçtik. Sessiz sakin durgun bir şekilde başlayan 2013te de 2 ayı devirdik. ışteki yoğunluğun azalmasını temenni ettiğim, beklediğim halde yoğunluk da artıyor, en iyi haliyle aynı seviyede kalıyor. Bir işyerinde birey olarak çalışmak, takım olmaması yada olamamas, back-up ın dahi olmaması kadar kötür bir durum yoktur. 3 yıldır bu durumu yaşıyorum maalesef.

Sabah herkesten erken gitmek zorundasın, güniçi zaten neye koşacağına karar vermekte güçlük çekersin derken yemek yiyemediğin dışarı çıkamadığın bir öğle arası. Akşam olur herkes eyvallah modunda sen daha yeni günü toparlamaya başlarsın. Bir de haftasonu rutine binen mesailer, huzurlu bir şekilde kullanılamayan izinler.. Neyse daha fazla uzatmayayım yakında "Herkese Göre kendi işi çekilmez" yazı dizine başyacağım :)

Ocak ayı Tv dizisi, film; her cuma klasiği olan evde beer night, cumartesi rakı-balık modunda geçti gitti. Yeni bir aktivite olmasını isterken PS3 olsun dedik, tabi Görkem yapacağını yaptı, araştırmaları yaptı acaba alsam hakkını verir miyim vermez miyim diye düşünürken, Ankaradan PS3 geldi, ıstanbuldan oyunlar geldi... Sağolun gençler :) şuan için iyi ki almamışım diyorum. Küçükken de beceremezdim halen beceremiyorum maalesef:) Bakalım Ps3'e yaptığım tek yatırım move aparatı işe yarayacak mı? 2 güne tüm aparatlar tamamlanıyor nasıl olacak...

Ocak ayında yine motive olmaya gittik. Bu sefer ki antalya motivasyonumuz geçmiştekilere göre çok durağndı. Hem geç vardık, hem yorgunduk, hem eskilerden kimse kalmamıştı... Yoksa yaşlandık mı ne!


Dışarıda bildiğimiz lezzetleri farklı mekanlarda değerlendirmeye devam ediyoruz. Mersin girişinde Karaduvarda balık,  Adana merkezde çok küçük ve şirin bir mekan Cacık meyhanesi... özellikle mezeler, hizmet ve ana yemekler 10 numara... Taktım mı takıyorum mekana bu ara abonman çıkartacağım gibi...


Sadece yeme odaklı sosyalleştiğim şu günlerde, bir arkadaş Yeni Türkü konseri olduğundan bahsetti... Hemen gözlerim dönüverdi. Yeni Türkü'yü sosyal medyadan ve web sayfalarından takip ettiğim halde en çok sevdiğim grubun konserinden bihaberdim. Nasıl olsa alan olmaz diyerekten hemen gidip bilet almadım. Akşam da maalesef şubeden geç çıkınca bilet kalmamıştı. Bir umut konser günü kapıya gittik yine bulamadık geri dönerken bilet bulduk. Ne kadar mutlu olduğumuzu anlatamam. ılk 12 yıl önce Yeni Türkü konserine gitmiştim... Sonbahardan kışa dönen bir günde Beytepe'de mamak türküsünü ilk kez dinlemiştim. Gidebildiğim tüm konserlerine gittim, en az 6-7 diyebilirim. Yarın yine olsa yine giderim. Bu konserin en büyük farkı mekan oldukça küçüktü ve kulis tarzı bir odanın tam önündeydim. Güvenlik resim çektirmeme izin vermedi. Tam konser bittiği an kapının önünde Derya Köroğlu'na Beytepe konserleri diye bağırınca hemen resim çekildi... Herşey mükemmeldi... üniversite, ankara günlerime geri dönüverdim. Yeni Türkü grubu değişmişti ama şarkı söylerken aynı coşku aynı tad aynı heyecan...

Sonraki günler kabak çiçeği gibi açılmaya devam ettik... Dostlarla yemek sonra ertesi gün, bugüne kadar hiç yapmadığım birşey... Pazar günü uykumu bölerek, evde yatmayı hiçe sayarak taaa Namruna gittik. Nasıl yaptım ben de anlamadım :)


Birden hareketleniverdik anlayacağınız... Yeni yazı dizime başlamak istiyorum, biraz da tırsmıyor değilim ama bakalım biraz sansürlü de olsa... Bilinmeyen, anlaşılmayan, hak verilmeyen iş ortamındaki gerçekleri biraz yazıya dökmeye çalışacağım.

http://youtu.be/v8IMArpSZYA

Gösterim: 1394