Tekne Turu

Pazar, 05 Ağustos 2007 tarihinde oluşturuldu

En son yazı yazdığım tarihe şöyle bir baktım da 20 temmuz. Ne kadar da çabuk geçti 2 hafta. Bu 2 hafta içinde Türkiye seçimini yaptı! Hatta dün yeminler bile edildi. Seçimler hakkında konuşmaya gerek yok. Olan olmuş biten bitmiş... Peki bu 2 hafta sürecinde neler oldu bitti... Fazla ekşın yoktu...

Seçimden bir gün önce abimleri uğurladık. Uğurlama ve uğurlanmak durumları benim psikolojimi çabucacık etkiler. Potansiyel var yani...:) 15 gün kaldıkları için epey alışmıştım. Evde bir hareketlilik oluyordu.  Ev birden boşalınca insan bir garip oluyor.

Ertesi gün hayatımda ilk defa oy kullandım. çok heyecanlıydım:P . Uzun yıllardır olduğu gibi bu seçim sonuçlarını da gece yarısına kadar izledim. Mersin dışında hiçbir yerde heyecan yoktu. Hemen hemen heryer akşam 8-9 gibi kesinleşmişken, mersin sabah saatlerinde bile kesinleşmemişti... Bir seçim heyacanı da böle bitiverdi... Seçimden 1 gün sonra kobinin, küçük büyük tüm patronların istediği oldu ve faiz oranları yaklaşık 1 puan düştü.

 Seçimden sonraki hafta durgun geçti. 2-3 haftadır planını yaptığımız çukurova bölge kobi mhyleri biraraya getirme aktivitemizi kişi sayısı az da olsa gerçekleştirdik. Az kişiydik ama epey eğlenceli geçti. Tekne turuna çıktık. Teknenin yüzme molası verdiği koylar çok güzeldi. Tanışma kaynaşma bakımında güzel bir pazar geçirmiştik. Devamını temmenni ederiz... Güzel anlarla ilgili daha fazla resim koymak isterdim ama malum telif hakları :))

 

 

 

 

 Ankarada yazokulunda olan arkadaşlarla görüştüm. Bu hafta onların da yazokulu bitmiş. Aklıma hiçbir sene kaçırmadığım yaz okulları geldi. En sonuncusu... 3ten 4e geçiyorduk. Yazokulunda mecvuberen kısmi dif ve reel analiz alıyorduk. Neden mecburen diyorum, dönem için bu derslerin hocaları bizleri çok zorluyordu. Yazokulunu her yönden değerlendirmek gerekiyorduk. Gerek hoca avantajı, gerek konu, gerek sınav ortamı avantajı ;) yandaki resimde reel analiz ve kısmi dif denklemlerin yaz okulu zaferini kutluyorduk :)) Tarih 9 Ağustos 2004 saat öğleden sonra 5 civarları mekan Atatürk Orman çiftliği... O günler özlenmiz mi yaa...

 

 

Bu arada Lost tam gaz devam ediyor desem yalan olur. Fırsat buldukça izliyorum. Eve geç geldiğim zamanlar izlerken uyuyakalıyorum. Lost a benden sonra başlayanlar 3. sezonu bitirdi ve yeni sezonu bekliyorlar. Ben 3. sezonun 5. bölümündeyim. Heyecan dorukta. Harbi çok güzelleşti.  Bir dizi seyrederken en son kurtlar vadisinde Baron un öldürüldüğü zaman heyecan yapmıştım. Ama Lost ta konuların birbirne bağlanmasını çok süper yapmışlar. Bakalım ileriki bölümler neler getircek? gerçi bu sorunun cevabını ben hariç herkes biliyor :))

Gösterim: 1486