11.09.2001

Pazartesi, 10 Eylül 2012 tarihinde oluşturuldu

Tarih 11 Eylül 2001, dünya yerinden oynuyor yolda herkes birşey söylüyor balkondaki teyzelerden ilginç ilginç yorumlar, şehitishak ve anıt esnafı kendilerine özgü muhteşem katkılarıyla olayı süsleyerek birşeyler üfürürken, biz de altımızda şort sandalet laylaylom geziyoruz. Akşama büyüm program var mersinde ciğerci apo'ya gideceğiz. Malum Tarsus'tan memleketten ayrılma vakti yaklaşıyordu, artık son paylaşımlar... Dünyada taşların yerinden oynadığı gün biz bu modda diğer bir deyimle, neyse deyinmeyim dolanıyorduk... Aklıma Tarsustaki son günlerimize dair bir kaç olay geldi.

öSS'den sonra ilk işimiz pek muhterem Uğur arkadaşımızın önerileri üzerine kitapları mersine götürüp satmaktı. Beynimize o kadar işledi ki, tamam dedik götürüp satalım. Ama araba bulamamamıştık kitapları taşımak için. Sonra bulduk hem de bulduğumuz araba ford mondeo ydu. Büyük bir şevk ve heyacan ile kitapları evlerden indirdik yükledik arabaya, götürdük mersine. Bu arada ben matematik okuyacağım için matematik kitaplarını satmamıştım, ne akla hizmetse:) o kitaplar halen evde duruyor ve annem halen soruyor "olm bu kitapları ne yapacaksın?" :)) konumuza dönelim mersine gittik Uğur üstad pazarlığını yaptı ve sonuç: 4 öğrencinin sattığı sayısız test kitabı ile Mac Donalds da adam başı birar tane en küçük boy tavuk burger menü yiyebildik. Haa bir de şoforumuze ısmarladık. Benzin parasına bile paramız zor yetti diyebilirim :)) Yine Uğur'un gazına geldik ve komedi ile karışık hüsran :))


Yine o günlerde herkeste bir evrak hazırlama telaşı, yurt, burs, okul kaydı için. Biz serkanla rahattık tabi en geç bizim okul açılacağı için salına salına dolanıyorduk adliye, ssk, emekli sandığı bağkur.


Tarsustan ayrılmadan önce yine son kez veda buluşmaları yapılıyordu, ve bizzat biz hacettepede okuyacaklar için okul çok geç açılacağı için Tarsus'un meşhur eki otogarında tek tek herkesi uğurlama şerefine erişmiştik.


Tam 11 yıl olmuş, herkes için yeni bir hayatın başlayacağı yola çıkalı... 11 yıl önce başlamış yeni hayatlar ile birlikte kopmalar, mutluluklar mutsuzluklar...

Gösterim: 1674