Çağdaş Zamanlar

Pazar, 02 Eylül 2007 tarihinde oluşturuldu

Salaş ve dar bir girişten geçtikten sonra apartmana girilir ve basamaklar teker teker çıkılmaya başlanır. O kadar çok basamak var ki, her çıkışımızda mutlaka bir kişi isyan eder "bir daha buraya gelmeyelim basamaklar çok yoruyor." Bu cümlenin ardından hemen de benim o buz gibi esprim gelir. "Söz ileride zengin olursam bu apartmana asansör yaptıracağım" Ve sonunda 5. kata varılır. Vardığımız yer apartmanın damı. Kışın kapalı mekan yazın terası ile hizmet verir. işte burası "çağdaş Zamanlar Derneği" ... Keşfetmesi çok zor bir mekan. Sakaryada son katta hiç albenisi olmayan bu yeri ne zaman nasıl bulduk hatırlamıyorum bile. Tek bildiğim 2. sınıftan askere gidene kadar hemen hemen her hafta buraya gelirdik.

Sakaryada eski Yeni Sahnenin çaprazındadır. Akşam 6-8 arası türkü 8den sonra da fasıl olan çağdaş zamanlarda unutulmayan hafızalardan silinmeyen çok anımız olmuştur. Finalin hemen ardından o öğlen sıcağı altında sakaryanın gündüz yoğunluğunu, kar yağarken elektrik sobasının altında sakaryanın sakinliğini veya yaz akşamlarında terasta oturarak aşağıyı izlemenin zevki başkadır. çağdaş zamanların menüsü fakirdir. Müzisyenleri için hiçbirşey demiyorum. çok sık gittiğim 4 yıl boyunca hep aynı çizgide şarkılarını söylediler:) Hep aynı şarkıları, hep nakarat kısımlarını ve hey aynı şarkıların aynı yerlerini yanlış söylüyorlardı. çok da bağırıyorlardı. Herhalde bu 4 yıl boyunca repartuvarlarını kattıkları 2 yeni şarkı vardı. Birincisi Lale devri, diğeri ise ımkansız Aşk. Ama yine de bana bir kaç TSM şarkısı öğrettiler fasılı sevdirdiler. Huysuz ve tatlı kadın, Benzemez kimse sana, istanbul sokakları, Duydumki unutmussun... Hizmet son zamana kadar bize karşı iyi gibiydi. Gerçi o kadar giderdik adamların "ikramımız" dediklerine hiç rastlamadım diyebilirim. Sadece bir tane 50 lik bira bardağını göstere göstere almıştım:) Tüm negatif yönlerine rağmen en çok gittiğimiz mekan burasıydı. Hatta hemen hemen çoğu arkadaşımı buraya götürmüşümdür. çok eğleniyorduk. çok fazla anımız vardır bu yerde. Askere de buradan uğurlanmıştım. Askere gittim geldim... Askerden sonra 1 kere gittik. Garsonlar da değişince hizmet çok kötüleşmişti. Mekandan biranda soğuduk. Herşey değişmişti ama fasıl ekibi ve repartuvarı değişmemişti:)) Oradan Sakarayayı izlemek bir başkadır. ışte unutulmaz enstanteler...

 

 
 
 
 
 
 
 
Uzun zamandır yazamıyordum. Lost u bitirdim. Ben de artık "The Others" gibi şubat ayını bekliyorum. Son bölümleri gerçekten çok heyecanlıydı. Diziyi bitirdim şimdi de sözlükten dizi hakkında yazılanları okuyorum. bir de www.yuzsekiz.com   sitesine bakıyordum. Ama oradaki yorumları teorileri okuyup ekleme yapacak kadar vaktim yok :)
Geçen haftasonu ani bir kararla Ankaraya gittim. çok güzel bir haftasonuydu... özlemişim... :)():)
Aysonu olması sebebiyle şube yine yoğundu. Yoğunluğun üstüne ters giden işler eklenince ayın son günleri normalden daha yoğun ve stresli geçiyor. 1 ay daha böyle geçti.
Ağustos ayı da bitti. Pek yakında "Sonbahardan çizgiler"...

 

 

Gösterim: 1632