Bankacının Ramazan Duası

Pazar, 16 Eylül 2007 tarihinde oluşturuldu

Durağan geçen 2 haftanın ardından... 2 hafta boyunca kayda değer bir atraksiyon olmadı hayatımda. ışimize gittik geldik. Sadece bana eğitim yolu göründü gibi. 7 aydır gidemediğim, rafa kalkan eğitimim bir anda gündeme geldi. Bayramın hemen ertesi uzun süreliğine istanbul yolcusuyum.
Dün arkadaş yonja tarzı bir site önerdi. Yonja tarzı olduğunu duyunca bana itici gelmişti fakat, güzel bir site. Yonja gibi piyasa yapılan bir yer değil :) Denemekte fayda var. çok uzun zamandır haber alamadığım görmediğin insalara orada rastladım. www.facebook.com
Malum aylardan ramazan. Bir bankacının ramazan ayı vesilesiyle ettiği dua yı sizlerle paylaşmak istiyorum ;)

 Allahım sen akıl ve beden sağlığımı koru.

Elimin altından geçen trilyonlara zeval gelmesin diye gözümün bir ucuyla kurlara, bir ucuyla bonolara, bir ucuyla hisse senetlerine bakarken şaşı olma tehlikesine karşı gözlerimi, her gelenle kahve içmekten ülser olan midemi, topuklu pabuçlarla deforme olan ayaklarımı, bilgisayarla çalışırken fıtıklar fırtlayan bileklerimi, oturmaktan varis olan bacaklarımı düzelt Allahım.

Aklımı koru Allahım. Fed ne dedi, Gül ne demedi diye bakarken, aynı anda akşam pişecek yemeğin malzemesini, çocukların okul taksidini ayarlamaya çalışmaktan yorgun düşen beynimin gri hücrelerini yenile Allahım. Yurtdışı piyasalarla yatıp rüyalarında Japon yeni sarılmış suşi yiyen, kabuslarında müşterilere paralarının nasıl olup ta bir gecede %20 azaldığını açıklamaya çalışan , Genel müdürlük yetkilileri toplantıda iken cevap ya da onay bekleyen müşterileri oyalamak için taklalar atan bu kuluna insaf eyle . Azıcık huzur bulması ve beynini dinlendirmesi için piyasalarda istikrarı sağla Allahım.

Allahım beni affet. Cehenneminden koru. çıkmayan krediler, unutulan EFT ler, Nim artışı adına düşük verilen faizler, ve bu nedenlerle müşterileri kırmamak için söylenen beyaz yalanlar için beni affet. Astlarıma istediğim halde veremediğim izinler, ailelerinden çaldığım hafta sonu ve akşam mesaileri, iş yoğunluğu nedeniyle katılamadıkları , düğünler, okul gezileri, veli toplantıları, şiir yarışmaları, basketbol maçları ve daha niceleri için beni affetmelerini haklarını helal etmelerini sağla.

Kızımdan çok mevduat müşterilerime vakit ayırdığım, oğlumdan çok kredi isteyenlerle konuştuğum, eşimden çok bankacılarla görüştüğüm için beni affet. 85 yaşındaki annanem yerine müşterilerime kandil/Bayram tebriği telefonu ettiğim, arkadaşlarımla konuşmadığım kadar müşterilerilerimle telefonlaştığım için affet.

Tüm gün insanların beni didiklemesine izin verip akşam kalan artıklarımla, suskun, yorgun, mutsuz benle idare etmeye ailemi ve arkadaşlarımı mecbur ettiğim için affet Allahım. Yaptığım sağlıksız diyetlere, dibini gördüğüm rakı şişelerine , her akşam kısa yürüyüşler yerine kurulduğum televizyon koltuğuma, televizyon karşısında yenen fındık fıstığa, bir müşteri beni çıldırtınca ya da kurlar bir inip bir çıkınca akşam üstü deliliği esnasında saldırdığım profiterollere rağmen sen bana sağlık ver Allahım.Sen yaratansın, herşeye kadirsin.

Amin

Gösterim: 1192