1 günlük izin

Pazar, 12 Nisan 2009 tarihinde oluşturuldu

Uzun zamandır yapmayı planladığım fakat bir türlü gerçekleştiremediğim cuma gününü izin alıp Ankara'ya gitme olayını gerçekleştirdim. Hem havalar gayet iyiydi hem pozantı'dan sonra otoban açılmış dediler, ben de akşam çıkıp gideriz diyerek gaza geldim. Planladığım saatte yola çıkamamış olsam da çok geç kalmadan yola koyulduk. Pozantı'dan otobandan çıkar çıkmaz yeni yola saptık...

Yeni otoban tam olarak açılmamıştı. Devlet karayolu olarak hizmet veriyordu. Uzun viyadük ve tünelleri geçip duruyorduk fakat bir türlü çıkışa ulaşamıyorduk. Yeni açılan yolun normal yola göre 26 km daha uzun olduğunu aksaray'a vardığımızda anladım :)

Aksaraydan sonra önce fırtına sonra çok şiddetli yağmurla karşı karşıya kaldım. Arabanın hafif ve yüksek olması yolda tempolu bir şekilde ilerlememi çok engelledi. Bir de yolun çukurlu ve yeni duble yolların mucurlu olması bizi epey yavaşlattı ve yorucu geçen yolculuğun ardından epey geç Ankara'ya ulaştık.

Cuma, cumartesi ve pazar. Ankarada geçirdiğimiz üç gün de birbirinde güzeldi. Hava zaten çok güzeldi. Sıcacık bir bahar havası eşliğinde bol bol gezdik ve gezdiğimiz her yerde yedik:) Yıllık iznim dışında ilk defa 1.5 gün yerine 3 gün Ankara'da kalmam sonucunda daha fazla arkadaşımla görüşebildim.

Cumartesi akşamı en çok zevk aldığım olaylardan birini gerçekleştirdim. Sakaryaya gittim :) Havalar birden ısınınca tüm mekanlar açık havasını açmıştı. 3E'nin terasına çıktık. Yan tarafta da benim her zaman dinlediğim fakat ıssız adam ile birlikte popüleritesi artan "Eski 45likler" gecesi vardı. şarkılar mp3 ten çalıyordu ama olsun :) (resimdeki fotoğraf sakarya'dan kuşbakışı)


Huzur ve moral depolayıp tekrar geri dönüş vakti gelmişti :( Hava o kadar sıcaktı ki Aksaray'a kadar yarım kollu ile geldim. Yine Aksaray'da başlayan şiddetli yağış Mersin sınırlarına kadar devam etti. Ve yağışlı havada yolculuk insanı daha fazla yoruyormuş.

 

Gösterim: 1053