Temmuz... Sessiz Sakin ama Hızlı

Çarşamba, 04 Ağustos 2010 tarihinde oluşturuldu

Göz açıp kapayıncaya kadar bir ay hızla geçiverdi. Bu ay diğerlerinden farklıydı ama çok sessiz, sakin, karmaşasız kendi halindeydi... Temmuzun sonu eğlence, dinlence bakımından güzel geçti ama... :) Banka geçmiş yıllarda olduğu gibiydi. Haziran yoğun haziran sonrası az sakinleşirdi. şubeye gelenler de azalır, şubedeki yoğunluk da bir anda sakinliğe bırakıverirdi kendini. Bu yıl geçmiş yıllara nazaran daha garipti. Ramazan ayının erken başlaması sebebiyle, herkes biran önce tatile gitmek istiyor herhalde. Pek iş olmamasının sebebiyle rakamların geride kalmasının verdiği stresi unutmamak lazım...

ış dışında evlilik, düğün hazırlıkları tam gaz devam etti temmuz ayı boyunca. Fakat hazırlıklar da geçmiş aylara göre daha durgun geçti. önceki ayların hızlı geçmesinden kaynaklanmış olsa gerek, temmuzda çok ağırdan aldık.

Herkes bu havanın çok sıcak olduğundan şikayetçiydi temmuz süresince. Fakat hatırlarım geçen sene ondan önceki sene, şubeye gidene kadar pantolonumun rengi değişirdi, sabahları olmasa bile akşamları mutlaka alev topları yüzüme çarpardı. şimdi de kolay değil, in-bin-in-bin tarsustan teee anlatılmaz yaşancılacak yer olan yüreğire gidiyorum. Bence bu yıl temmuz ayı son gün hariç diğer yıllara göre daha serin geçti :)

2010 yılı geçmiş yıllarıma göre daha durgun geçtiğini söylemiştim, temmuz ayı da aynıydı. Haftasonları hep evdeydim. Bir kere denize gittim, pek yüzmesem bile rakı balığımızı yaptık elbet...

Ama temmuzu çok güzel kapattım. Temmuzun son günü Ankara ve Trabzondan mühim konuklarım geldi. Uzun süredir beklenen an gerçekleşti. ılk günümüzde güzel tarsusumuzda kültür turu yaptırdım, gerçi benim bile şimdiye kadar gitmediğim yerlere gidiverdik, maksat arkadaşların kültür şevkini giderelim. Akşamında mersin, bu yılın en sıcak gününde gelmeleri biraz şansızlığımız gibiydi. Bol muhabbet gezme tozma derken pazar günü de deniz. Pek çeşme beach clublarına benzemese de orta halli bir yerde eğlendik... Yorulduk ama değdi. Tatlı bir yorgunluktu... Temmuz ayı böyle bitti. Ağustos ayı şimdiden doldu diyebilirim. Yoğun bir 2 ay beni bekliyor... Pek sık olmasa da gelişmelerden haberdar edeceğim :)

Gösterim: 1181