5.Yaş Kutlaması

Pazartesi, 26 Aralık 2011 tarihinde oluşturuldu

Soğuk bir Ankara sabahından merhaba diyorum uzun zaman sonra. Aslında pek soğuk değil dün hafif kar yağdı sabah güneş açtı dolayısıyla ayaz hakim. Uzun zaman oldu birşeyler yazamıyorum. Bugün bilgisayar başına oturmama vesile olan en büyük etken gorkem.gozukeles.net'in 5. yaşını kutluyor olmam. Evet tam 5 yıl önce bugün sabaha karşı 5 gibi sayfamı hayata geçirmiştim.

Yine soğuk Ankara günlerinden biriydi. Dikmen caddesindeki evimde umutsuz bir şekilde beklerken dışarıda yeni yıl hazırlıkları tam gaz devam ediyordu. Tüm alışveriş merkezleri o havaya aralığın başından girmişti... Tam 5 yıl geçti. 5 yılda çok şey değişti. şehir değiştirdim, şube değiştirdim, evlendim ve geçen hafta itibariyle Yönetmen oldum. Ankara da 5 yılda çok değişmiş. 5 yıl önce Armada, Migros(Ankamall), optimum gibi alışveriş merkezlerinde yılbaşı etkinlikleri varken şuan da adım başı yeni açılmış bir alışveriş merkezi mevcut. Gerçi gezme imkanım hiç olmadı ama özellikle kış aylarında Ankara'nın en büyük sosyal etkinliğini avm ler oluşturduğundan arkadaşlarım hepsini test etmiş durumda.

Geçen 5 yıllık süre zarfında şuan o kadar yoğun olmasa da acısıyla tatlısıyla herşeyimi sayfam aracılığı ile paylaştım. Gerçi son sene pek yoğunluk veremedim sebepsiz bir şekilde fakat bu seneye kadar hiç ihmal etmemeye çalıştım. En kötü ihtimal haftasonu 10 dakikamı ayırdım. Bu sene bir yoğunluk bir isteksizlik parmakların klavyeye gidemesi sonucu çok ihmal ettim. Acısıyla tatlısıyla hayatımda olup bitenleri paylaştğım, çok büyük öneminin yanısıra hayatıma katkısını gözardı edemeyeceğim sayfam bugün 5 yaşında :) gönül isterdi ki yep yeni bir tasarım ve yeni uygulamalar ile karşınıza çıkayım. Fakat yeniden bilgisayara ayıracak vaktim hiç yok. Ya tamimiyle hazır bir tasarımı getirip oturtacağım ki onu hiç istemem. 5 yıl önce olduğu gibi tasarımını da kendim yapmak isterim altyapısındaki değişiklikleri de kendime göre uyarlamak isterim. Artık bilgisayardan da çok uzaklaştım, tasarımdan da web tabanlı programcılıktan da. Teknoloji 5 yılda kendini katlayarak yeniledi. Geçmişte de söylediğim gibi artık bilgisayarı ben de "herkes" gibi kullanıyorum. Mail, sosyal paylaşım, alışveriş... tek fark sayfam.


Bir yılı daha bitiriyoruz. Bankacılıktaki 5. devre sonum. Her geçen dönem sektörde bir önceki dönem mumla arandığı için ben de klasik bir cümle kurmak istiyorum "geçmiş yıllara göre çok endişeli, kötü ve zorlu bir yıldı" Eminim gelecek yıl da şuan kötü yönleriyle yazdığımız yılı mumla arıyor olacağız. ıyiye giden şeyler elbet oluyor fakat her yıl personel üzerindeki sektör üzerindeki zorluklar artıyor. Yeni stratejileri benimsemek uygulamak, eskileri tamamiyle yok etmek. Birden u dönüşü yapmak hepimizi zorluyor. Sektörel anlamda da çok değişikliklerin olduğu bankacılığının yönünün değiştiği 2011de çekirdek bazda biz de şube olarak çok değişiklikler yaşadık. Sık sık üzeülecek gerilecek bir durum içerisinde oluyoruz. Fakat ertesi hafta bizi üzen geren konuları hatırlamıyoruz bile, kendi kendimize "ben buna mı üzülük gerilmişim" dediğimiz çok oluyor. Her ne olursa olsun mazi hep daha iyi hatırlanıyor. şimdiden 2012 nin ne kadar zorlu geçeceği yönünde tedirgin bir şekilde bildirimler geliyor. Baskılar artıyor. Elbette zorlanacağız, isyan edeceğiz. Umduğumuz en büyük şey, kalıcı yıkımların olmaması. Yukarıda da belirttiğim gibi 2011e yeni bir ünvan ile başlıyor olacağım.


Genelde haftanın 6 günü çalıştığımdan geri kalan zamanımızı genellikle evde geçirererek dinlenmek istiyorum. Dışarısı, gezip tozmak çok yorucu geliyor. Zaten sürekli konuşuyorum, susup dinlenmek en iyisi. Evde kaldığımız süre içerisinde tabiki film izliyoruz. Filmin yanı sıra Behzat ç. bu yıl izlediğim tek dizi. Hem Ankarada çekilmiş olması, hem de piyasadaki diğer dizilere göre daha cesur ve gerçekçi. Behzat ç dışında Kanıt ve FoxCrime dizilerini sürekli olmasa da boş zamanlarımda takip ediyorum.

Benden şimdilik bu kadar. 5 yıl önce Ankara Dikmenden yayın hayatına başlayan gorkem.gozukeles.net'in 5. yılını yine bir Ankara sabahından kutladık... :)

Gösterim: 1796