Yıldız Amfi ve Dif Geo

Pazar, 25 Şubat 2007 tarihinde oluşturuldu

 Beytepenin ünlü Yıldız Amfisi... Küçüklü büyüklü 12 adet dersliği vardır. şekli itibariyle üstten bakınca yıldıza benzediği için bu ismi almıştır.
Beytepede okuyan her öğrenci mutlaka en az 1 dersi, yıldız amfinin dersliklerinde almıştır.

Bizim bölümümüzün derslik sıkıntısı olmadığı için bizim derslerimiz yıldız amfide olmazdı. Biri hariç...

 

 

Fazilet Hoca'nın verdiği Dif Geo I/II dersleri yoğunluk nedeniyle yıldız amfide verilirdi. Diğer arkadaşları bilmem ama benim için yıldız amfi çok boğucuydu. Yaz kış farketmez her zaman soğuk ve karanlıktır. Bol bol eylemlere evsahipliği yapmıştır.

çok gariptir dif geo dersimiz olduğu zaman herkesi bir heyecan sarardı. (Ben dahil). Koskoca amfide güzel yer kapmak için erken saatlerde sıraya girerdik. Neden mi? Fazilet Hoca, tek tek defter kontrolü yapardı, sıraların aralarından geçerdi, defterlere bakarak soru sorardı veya yaptığımız saçmalıklara haklı olarak sinirlenirdi. Dif geo derslerinde yer kapma olayı şöyledir. En ön ve en arkada, köşelerde, yanlarda oturulmaz. Oralar tehlikeli çemberidir :) Hocanın oralara yaklaşması çok kolaydır:) Dersi dikkatli olarak dinlemek lazım. Heran bir soru gelebilir. Ben ders dinlemeyi bir türlü beceremediğim için çoğu kez ani sorularla karşılaştım. Zaten konuya hakim değilim bir de sorular ingilizce gelince böyle bakakalırdım. Fazilet Hoca da bana karşı: "good morning, hello, are you sleeping..". gibi cümlecikler kurardı:) Ders ingilizce olduğu için Fazilet Hoca hiçbir şekilde dönemin ilk ve son dersi dışında Türkçe konuşmazdı.

Hey gidi günler hey... ınsan üniversite yıllarını özlüyor. Gerçi ne yalan söyleyim yıldız amfinin resmine bakınca içim bir garip oldu ama bir daha Dif Geo almak istemem. Zaten zar zor geçtim, bir daha o stresi yaşamak istemem...:) Dif geo dersinin dersliğine baktıkça bile yüzüme bir tebessüm geliyorsa, üniversite yılları güzeldir...

bkz. Dif Geo

Gösterim: 2403