Amasra

Pazar, 11 Mart 2007 tarihinde oluşturuldu

 Okuldaki son senemdi. Matematik Topluluğuna güzel bir şekilde veda etmek istiyordum. 2 yıldır planladığımız ama bir türlü gerçekleştiremediğimiz 1 gece kalmalı Amasra Gezisi için kolları sıvadık. Bu gezinin gerçekleşmesi için herkes elinden geleni yaptı. Ve 16 Nisan 2005'te yola çıktık.

Katılım oldukça iyiydi. önce Safranbolu'ya uğradık. Oraları gezdik ve bir güzel karnımızı doyurduk. Sonra yola koyulduk. çok sık durduğumuz için bir türlü Amasra'ya varamıyorduk. En çok da bira molası ardından da dolayısıyla ihtiyaç molası veriyorduk:) . 

Ve sonunda akşam üzeri Amasra'ya vardık. Amasra Turizm Otelcilik Uygulama Oteline yerleşmeye başladık. Tüm otel sorumluluğu Ceyda'nın üzerindeydi. Ne yalan söyleyim o kadar çok değişik talep vardı ki Ceyda resmen çıldırma noktasına geldi. Anlayan anladı:) Ortam azcık gerilmişti.
Akşam oldu topluca Hoşafçının yerine yemeğe gittik. Sınırsız balık ve salata vardı. Bolbol da içki. Sınırsız balık vardı ama bizim için sınırsız değildi. Bertan ve Ozanlarla aynı masaya oturanlar için sınırsız kavramını bırakın, aç kalmamak için çok uğraştık:) Herkesin karnı doyduktan sonra çalıp oynama kısmına geçildi. Hoppaa :)
Yemekten sonra herkes dağıldı... Ve herkes için ayrı bir önemi, iyi/kötü hatırası olan gece başladı. O gece için herkesin bir anısı var. Kimine göre iyi kimine göre kötü bir çok şey yaşanmış. Fırtınalar kopmuş. Alkolün etkisiyle fırtına şiddetini arttırmış.
Sabah ortalık sakindi. Herkes uslu uslu kahvaltısını etti. şansımızdan hava çok iyiydi. Daha bir hafta önce yağış varken, herkes yarım kolluyla geziyordu. Amasrayı bir güzel gezdik. Sonra tekne turu. Teknenin boyanmış fakat kurumamış oturaklarının gazabına uğradık. En çok zarar gören kişilerden biri de bendim... Ve geri dönüş vakti geldi. Yolda Beşiktaş-Fenerbahçe maçını dinliyorduk. Maç çok heyecanlıydı. Hatta çok iyi hatırlıyorum Pancu kaleye geçmişti. Ve yorgun bir şekilde Ankaraya dönmüştük. Harika bir geziydi. ömrüm boyunca unutmayacağım bir haftasonuydu.

Geçen hafta bizimkilerden, bölümde kalan son tanıdıklarımdan haber geldi. Tekrar gezi yapıyorlarmış. Yine Amasraya yine aynı şekilde. Tek fark nisan yerine mart ayında, ve Hasan,Dilek,Nilgün,Cafer,Sinem kısaca bizim dönem yoktu. Yolda giderken Ceydayla canlı bağlantı yaptık, akşam da ümmühanla. Gitmeyi çok isterdik. Ama olmadı... Bu gezi büyük ihtimal onlar için de son topluluk gezisi, bundan sonra bu kadar kalabalık olarak bir araya gelmeleri çok zor... Eminim gezi çok güzel geçmiştir... Gezi hakkında haberleri ve resimleri bekliyorum ;)

Gösterim: 1432