Pazar-Pazartesi-Cuma-Pazar

Pazar, 18 Mart 2012 tarihinde oluşturuldu

Bir döngü başlıyor, bir döngü bitiyor. Veya tam tersi bitiyor, başlıyor. Veya biz bankacıların kullandığı bir tabir olan takla atmak deyimi. Bugün pazar, çok uzun yıllardır olmayan  pazartesi sendromu çökmeye başlıyor insana. Birazdan pazar gecelerinin en büyük zevki Behzat ç zamanı. Gerçi o da artık geçen seneki tadı vermiyor... Yarın pazartesi, nelerin getireceğini bilemediğimiz iyi kötü sürprizlerle dolu bir hafta başlıyor.

Bankacılık sektörünün hergünü çok yoğun, ama pazartesi yoğunluğunu daha ayrı hissettiriyor. pazartesi günü genelde geç biter, geç biten mesailerin en uzunu pazartesi olur. Pazartesi akşamlarına renk katan program tabiki kanıt dizisi. Uyuyakalmadan sonuna kadar dayanabilirsem, pazartesi gününü güzel noktalıyor. Günler aynı rutin ve yoğunlukla geçerken çarşambadan itibaren en çok sevilen günün planları yapılmaya başlanır, cuma öğleden sonra iyice gevşeyerek iş konsantresi dağılıyor insanın, cuma günü diğer günlere göre daha erken çıkılır, markete uğraşıyıp cuma gecesini ne içerek geçireceksem ona göre alışveriş yaparım, ve sürekli repliklerinin taklidini yaptığımız yalan dünya... Orçun, nurhayat ve aşkısıı :) Eğer cumartesi çalışmıyorsam cuma günü daha da güzel geçiyor, fakat cumartesi çalışma durumu cumanın büyüsünü bozuyor elbet. çalışılmasa cumartesi upuzun bir gün, çalışıldığı zaman boşluğu çok az olan bir gün. ışte durum böyle Pazar-Pazartesi-Cuma-Pazar döngüsü bu şekilde geçiyor.

Benim için, 2012 iş bakımından pek iyi başlamadı ve iyi devam etmiyor diyebilirim... Talihsizikler peşpeşe geliyor. örneğin en son bomba, bilgisayarımın yedeğini almayı beceremeden bilgisayarıma format atılması... Sıkıntılı müşteriler, durmadan artan iş yoğunluğu ve üzerimdeki yük... ilk 3 ay pek iyi gitmedi diyebilirim. yılın bitmesine 3 çeyrek daha var, bakalım bundan sonraki günler neler getirecek...

Epeydir ara verdiğimiz dvd leri tekrar izlemeye başladık. Fakat bu ödüllü filmler mahvediyor bizi, hele bir de ödüllü fransız filmlerinden birşey anlaşılmıyor, ödüllü filmleri merak edip almamalı bence, bizi bozuyor :)

Gösterim: 1504