7 yıl önce... - 4

Pazar, 15 Mart 2009 tarihinde oluşturuldu

Yorucu ve yoğun geçen haftanın ardından haftasonu mesaisi, normal olarak dinlenemeden gelen pazar akşamı. Yarın yine yeni ve yoğun hafta başlıyor. Bakalım ne tür sürprizler ve sıkıcı şeyler ile karşılaşacağız. Bu ara vaktimin büyük bir çoğunluğunu iş oluştururken, sayfama da işi taşımayım dedim. Zaten herşey aynı devam ediyor. "Düzen" içerisinde yuvarlanıp duruyoruz. Biraz kafa dağıtayım. 7 yıl önceye geri döneyim...
Okuldaki arkadaşlarım yoğun bir şekilde ders çalışıyorlar. çünkü 1. vizeler geldi çattı. 7 yıl önce bu aralar...

Birinci dönem okul ve sosyal hayat bakımından ıyi bir şekilde tamamlanmamıştı. Sömestr tatilinde 2. dönemin çok farklı olacağını kafama yerleştirip kendimi motive etmiştim. O gazla Ankaraya dönmüştüm. 2. dönem çok hızlı bir şekilde başlamıştı. Başlamıştı fakat hemen yelkenleri indirmiştim. Sınıflar çok kalabalıktı. Zaten o kadar kalabalığı görünce ders bakımında 2. dönemin çok zorlu geçeceğini tahmin etmiştim ve moralim bozulmuştu. Dersler hızlı bir şekilde ilerliyordu. Bir yandan da havalar iyiye gidiyordu. Kışın havalar kötü olunca yapacak birşey olmuyordu, herkes mecburen yurtta oturup ders çalışıyordu. Günlerin uzamanası ve havaların güzel gitmesiyle herkes yurda geç girmeye başlar. Nasıl olsa dönem yeni başladı gelecek hafta ders çalışmaya başlarım edasıyla salıverilirdi. Gelecek hafta diye diye bir bakılmış ki 6. hafta bitmiş,  7. hafta ile birlikte vizeler başlar. Sanki 2. dönem daha çok konu işleniyor gibi :) Ders notları toplarlanır. Bir telaşe başlar: "acaba yetişecek mi, nerelerde çıkar ki, üfff çok konu birikmiş" ve sınavlara girilir çıkılır. Sınav çıkışı herkeste bir hüsran. Gerçi beklenen sonuç ..."neyse ya 2.ye çalışırız. 2. vize var final var..." :)

Gerçi ben o kadar salmamıştım. Erkenden ders çalışmaya başlamıştım ama o hüsran beni de vurmuştu. Hem de hemen hemen tüm derslerden. 50yi geçebildiğim ders yoktu galiba. şuan birden fizik2 geldi aklıma. O dersten de kalan çok kişi vardı. Ama çalışılıp veya ezberlenip geçilmesi gerek bir dersti. Nitekim ben de çalışmıştım. Sınava girdim. şu elektirik konusunda yön bulma olayları vardı. onu zaten lisede de anlamamıştım. Sınavda çıktı tabi, bir yöne bulayım derken hoca gelip :"görkem yanlış el ile yapıyorsun" demişti :))

Evet, 7 yıl önce bu aralar şuan üniversitede okuyan her öğrenci gibi ben de ders çalışıyordum. Tabi bu aralar yavaş yavaş Ankara'ya ısınmaya başlıyordum. Bahar ayının gelmesiyle Ankara'ya, Beytepe'ye kanım kaynamaya başlamıştı.

Gösterim: 1174